Dün yüksek ateşden (38,7) dolayı acile gittim.İdrar tahlili istediler her sahada 12-14 eritrosit, 2-3 lökosit ve 5-6 epitel hücre görüldü yazıyor.

Merhaba hocam; Dün yüksek ateşden (38,7) dolayı acile gittim.İdrar tahlili istediler her sahada 12-14 eritrosit, 2-3 lökosit ve 5-6 epitel hücre görüldü yazıyor. dansite 1010 sonuçlarım hakkında bilgi almam mümkün mü? doktorum üroloji dedi geçen haftadan beride böbreklerim ağrıyordu sizce nedendir

Tahlil.com Cevabı : İdrarda rbc olması eritrosit yani kanama olduğunu gösterir, bu durumda ultrason, radyolojik bazı tahliller, idrar kültürü gibi ilave tanı yöntemlerine ihtiyaç olabilir.