Duphoston günde 2 tablet verildi 7 gündür içiyorum kanamam kesildi.esimle bugün korunmadik hamile kalmak istemiyorum ertes72 hapı kullansam zararı olurmu

Ölüm doğum yaptim. Dogumdan 38gun sonra adet oldum.12 gün olmasına rağmen kanamam durmadi.Duphoston günde 2 tablet verildi 7 gündür içiyorum kanamam kesildi.esimle bugün korunmadik hamile kalmak istemiyorum ertes72 hapı kullansam zararı olurmu. Duphaston en son sabah 9 da içtim. İlişkiye öğlen 12 de girdik..iki ilaç üst üste kötü yan etkisi olurmu..kesinlikle hamilelik istemiyoruz. Acil

Tahlil.com Cevabı : Öncelikle geçmiş olsun.Ertesi gün hapı tabii ki gebelik istemiyorsanız yardımcı olacaktır. Duphastonu kesebilirsiniz.
Ancak bundan sonraki ilişkilerinizde daha farklı doğum kontrol öntemlerini tercih etmenizi öneririz.
Kanamanız devem ederde mutlaka bir kadın doğum doktoruna başvurunuz.