Elektroforez testinde( HBAO:94,6 ref:94-99) (HBA2: 2,4 ref:0,00-3,50) (HBF:3 ref:0,00-2,00) sonuç bu.Yorumlarsanız sevinirim.

Kızımın elektroforez testinde( HBAO:94,6 ref:94-99) (HBA2: 2,4 ref:0,00-3,50) (HBF:3 ref:0,00-2,00) sonuç bu.yorumlarsanız sevinirm.birde bu test sonucunda doktorumuz kızımda kansızlık yerine fazla kan olduğunu söyledi ve zinco şurup ve folit asit hap verdi öneriniz nelerdir saygılar.

Tahlil.com Cevabı : Hemoglobin elektroforezi demir eksikliği tedavi edildikten sonra yeniden tekrarlanmalıdır, demir eksikliği olduğunda sonuç güvenilir değildir..