En iyi cevabı sizden alacagımı düşündüm..

iyi günler benim aklıma bi soru takıldı en iyi cevabı sizden alacagımı düşündüüm için size yazıyorum.. Bi bebegin anne karnında ölmesinin neden ve belirtileri var mıdır.. hamilelikte böyle bi durumla karşılaşmamak için kaç günde bir doktora gitmek gerekiyor..

Tahlil.com Cevabı : Öncelikle her hamilelik için dokrorunun önerdiği takip ve muayene sayısı farklıdır, doktorunuzun önerilerine uymanız gerekmektedir..Ölü doğum sebepleri:- Gebelik sırasında geçirilen (perinatal) enfeksiyonlar (Kızamıkçık, CMV, Toxo v.b)- Preeklampsi ve tansiyon yüksekliği- Gebelik sırasında kanama olması (plasenta previa)- Dekolman plasenta (bebeğin eşinin ayrılması)- Diabet- Annenin yaralanması, kaza geçirmesi, travma- Sepsis- İkizden ikize transfüzyon sendromu- Kordon kazaları, kordon sıkışması veya düğümlenmesi- Uterin anomaliler (rahmin doğumsal anormallikleri)- Kan uyuşmazlığı (Rh uygunsuzluğu)- Hidrops fetalis (immun veya non-immun)- Kordon sarkması- Doğumla ilgili problemler- Bebekte doğumsal (konjenital) anomaliler olması (Doğumsal kalp hastalıkları gibi)- Bebekte kromozomal (genetik) anomaliler olması- Gelişme geriliği- Erken doğum ve suların erken gelmesi- Bunların dışında diğer bazı sebepler ve sebebi bulunamayan ölü doğumlar olabilir