Eritrosit: 5503/HPF Lökosit: 83/HPF olarak sonuç çıktı. Hemogramda ise WBC:10,81 Neut:8,07 olarak belirlendi?

Eşimin aniden idrarda kanaması meydana geldi. (Polikistik over mevcut olduğunu biliyorduk.) Acilde kan ve idrar tahlili yaptırdık.Eritrosit: 5503/HPF Lökosit: 83/HPF olarak sonuç çıktı. Hemogramda ise WBC:10,81 Neut:8,07 olarak belirlendi. İdrar yaparken kanaması ve ağrısı devam ediyor? Bu neyin belirtisi olabilir. Eritrosit değerinin 5000 çıkması neyi ifade ediyor? Teşekkürler

Tahlil.com Cevabı : İdrar yollarında enfeksiyon olabilir.Eritrosit yüksekliği de idrar yollarında kanama belirtisi.Bir üroloji uzmanına başvurun, idrar kültürü ve ultrason gibi ilave tahliller de isteyecektir.