Erkek arkadaşımla korunmadan yaşadığım ilişkiden sonra onun genital bölgesinde sivilceler çıktı.

 Erkek arkadaşımla korunmadan yaşadığım ilişkiden sonra onun genital bölgesinde sivilceler çıktı, genital herpes tanısı koyuldu. bende sivilceler çıkmadı. 2 hafta sonra eliza yöntemiyle hsv tip 2 testi yaptırdım. sonuç negatif. bağışıklık sistemim çok güçlü. acaba pcr yöntemiyle test yaptırmalıyım?

Tahlil.com Cevabı : Sonucunuz negatif çıkmış başka bir test için doktor uygun görmediği taktirde yaptırmanıza gerek yok.