Erkek boşaldıktan sonra lavaboya girsem hamile kalır mıyım?

Merhaba bir arkadaşım çok takıntılı her konuda mesela erkek boşaldıktan sonra lavaboya girsem hamile kalırmıyım diye şüphe edior mesela gece boşalan biri sabah wcye girerse kalma ihtimali varmı değermi diye korkuyor ?

Tahlil.com Cevabı : Sperm dış ortamda yabancı hiçbir kimyasalla temas etmez ise 24 - 72 saat arası canlı kalabilir. Sabun, su veya başka maddelerle karıştırıldığında kısa sürede (5-10 dk.) canlılığı azalır veya canlı kalmaz.