Eşım 7 haftalık hamıle toxoplazma ıgm degerı 2.00 pozıtıf cıktı doktorumuz arastırma hastanesıne gonderdı

 Eşım 7 haftalık hamıle toxoplazma ıgm degerı 2.00 pozıtıf cıktı doktorumuz arastırma hastanesıne gonderdı kan verdık degerlerı 15 gun sonra cıkacak sızce bu deger nasıl cok korkuyoruz lutfen acele bızı bılgılendırırmısınız sızce nasıl bır yol takıp etmelıyız cok tesekkur edıyoruz

Tahlil.com Cevabı : Toxo IGM pozitifliği gebelikte istenen bir sonuç değildir.Rahim içi enfeksiyona yol açıp bebeğin sağlığı yönünden sıkıntı yaratır.Muhtemelen avidite denilen bir test ile sonucunuz doğrulanmak için çalışmaya alınacak.Sonucu bize yazabilirsiniz.