Eşim ,AML M3 hastası, en son 14.11.2012 tarihinde kemik iliğinden alınan biyopsinin incelenmesi sonucu , PML RAR füzyon geni saptanmamıştır sonucu geldi ,sizce normal mi ?

Eşim ,AML M3 HASTASI OLUP, en SON 14.11.2012 tarihinde kemik iliğinden alınan biyopsinin incelenmesi sonucu , PML RAR füzyon geni saptanmamıştır sonucu geldi ,sizce normal mi ?

Tahlil.com Cevabı : Hücre döngüsünün kontrolünde rol oynayan tüm genlerde meydana gelebilecek mutasyonlar kanser gelişimine yol açabilir.PML RAR füzyon geni saptanmaması ise bu tür bir mutasyon olmadığını gösterebilir.Sonucu klinik bulgular ve diğer tahlil sonuçlarıyla doktorunuz en doğru şekilde yorumlayacaktır.