Tiroid ameliyatından sonraki ölçümlerim aşağıdadır. Herhangi bir hap kullanmama gerek var mıdır?

Tiroid ameliyatından sonraki ölçümlerim aşağıdadır. Herhangi bir hap kullanmama gerek var mıdır? serbest t4 sonuç: 1.11 ng/dl normal değer: 0.80 – 1,80 ng/dl TSH: sonuç: 2,91 ulU/mL normal değer: 0.27 – 4.20 ulU/mL

Tahlil.com Cevabı : Sonuçlarınız normal, burada tahlil yorumluyoruz.Tedaviniz ve ilaçlarınız hakkında kararı muayene eden doktorunuz vermelidir.

u*********** :

tiroid bezi sağ alt lob boyutu 15*14*48 mm olup içerisinde yaklaşık 3 mm boyutundanekojeniteler içeren kistik nodül mevcuttur. nodul dışında homojendir. benden birde kan tahlili istediler ondada serbest t3 3.77 serbest t4 1.24 tsh 1.834 çıktı bu ne anlama geliyor yorumlarmısınız lütfen

Cevap:

Tiroid kan tetsleriniz normal çıkmış

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.

r**** :

Önceki gün Rutin biyokimya testi yaptırdım.. ALT. H 84 U/L , GGT İSE H 129 U/L CIKTI ..KOLESTROL 265, TRİGLİSERİD 243LDL KOLESTROL 183 VE VLDL KOLESTROL 49 YUKSEK CIKTI. HDL KOLESTROL, İSE DUSUK CIKTI...BANA BU SONUCLAR HAKKINDA BILGI VEREBILIRMISINZ...SAYGILARIMLA..

Cevap:

Kolesterol, kötü kolesterol ve trigliserit değerleriniz yüksek çıkmış.Tedavi olmanız gerekebilirKaraciğer testleri de yüksek çıkmış, karaciğerinizde yağlanma olabilir.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.