Eşim hapatit B taşıyısı ihmal etti 5 aydır kontrole gitmedi.

nm eşim hapatit B taşıyısı ihmal etti 5 aydır kontrole gitmedi .. eşimde sperm problemi olduğundan dolayı tüp bebek yapmamız gerekti .. bunu için eşimin sarılık tahlili falan istediler sonuç HBs Ag (MEIA Pozitif > 1000.0cut-off in< 1,0 Negatif1,0 - 50,0 Equivocal> 50,0 Pozitif bu anlam taşıyo?

Tahlil.com Cevabı : Eşinizin hepatit B taşıyıcısı olduğunu zaten söylemişsiniz. HBsAg pozitif çıkması hepatit B virüsünün varlığını gösterir.