Eşim idrarın böbreğe geri kaçışı nedeniyle ameliyat oldu.Üresi yüksek çıkmış.

Merhaba hocam eşim 20 gün önce idrarın böbreğe geri kaçışı sonucu ameliyat oldu daha öncede 9 yaşındayken kapalı ameliyat olmuş fakat bu kez açık ameliyat geçirdi taburcu olduktan 1 gün sonra ateş sonucu tekrar gittik hastaneye kanda üre baya yüksek çıktı ürenin çıkmasının nedeni ne olabilir ?

Tahlil.com Cevabı : Üre böbrek fonksiyon bozukluklarında yüksek çıkabilir.Muayene bulgularınıza göre doktorunuz detaylı bilgi verecektir.