Eşimde plt ( trombosit) düşüklüğü var.Ayrıca hemoglobin düşüklüğü de var.

Eşimin plt( trombosit) değeri 70-80 arasında çıktı. düşük olunca birkaç yerde test yaptırdı.en son bugün dördüncü testi yaptırdı.bunda da 77 çıktı.Ayrıca hemoglobin değeri de 9,3 çıktı.Tahlil Yorumu:Eşinizin trombosit yani plt sayısı düşük.PLT düşüklüğü bir çok nedenle olabilir., Bazı enfeksiyonlar ve kemik iliğinin baskılanması ile trombosit sayısı düşebileceği gibi idiyopatik trombositopenik purpura(ITP), lösemiler, aplastik ve pernisyöz anemi, hipersplenizm, trombotik trombositopenik purpura, masif kan transfüzyonlarında da düşüklük görülebilir.Bir hematoloji uzmanına danışmalısınız.Hemoglobin değerinin de düşük çıkması eşinizin anemiyle ilişkili bir trombosit (plt) düşüklüğü olduğunu gösteriyor.Trombosit düşüklüğü ile ilgili aşağıda detaylı bilgi bulabilirsiniz.htt

Tahlil.com Cevabı : trombosit-testi-plt-testi-nedirnormal-degerleri-nelerdir