Eşime 1 doktor tek taraflı varikosel ameliyat dedi. bunun ileri hızlı hareket eden spermleri artırır dedı ?

hocam Eşime 1 doktor tek taraflı varikosel ameliyat dedi. bunun ileri hızlı hareket eden spermleri artırır dedı fakat baska bır doktor bu sonuca ben önermem dedı. sizce ne yapmalıyız sonuclar sunlar HACİM 2 ml 2 - 6 VISKOZİTE YÜKSEK NORMAL RENK OPAK GRİ OPAK GRİ SIVILAޞžMA ZAMANI >60 dakika < 60 PH 8 7.2 - 8 SPERM SAYISI 140 milyon/ml > 20 AGLUTİNASYON YOK YOK HAREKETLİLİK 78 % (a+b > %50) a)HIZLI İLERİ HAREKETLİLİK +4 25 % > %25 b)YAVAޞž İLERİ HAREKETLİLİK +3 39 c)YERİNDE HAREKETLİLİK +2 14 d)HAREKETSİZ +1 22 MORFOLOJI (Kruger'e göre) * NORMAL 12 % > %4 BAޞž ANOMALİSİ 65 BOYUN ANOMALİSİ 12 KUYRUK ANOMALİSİ 11 LÖKOSİT 0.6 milyon/m <1

Tahlil.com Cevabı : Sperm tahlili sonuçlarınız incelendiğinde belirtiğiniz parametrelerde kayda değer bir problem görülmüyor.Spermiogram hakkında çok daha detaylı bilgi almak, bu konuda sorulmuş benzer soru ve cevapları okumak için aşağıdaki bağlantıyı tıklayınız...                      Sperm testi nedir?                       http://tahlil.com/tag/sperm-testi