Ferritin düşüklüğü var.Endoskopi için gün verdiler.Ferritin değerim neden düşmüştür?

 Merhaba benım hgb degerım 15 ferritin değerim ise 10 demir eksikliğinin olabilmesi için hgb ve ferritin in ikisininde dusuk olması gerekıyormus hastaneden endoskopi muayenesi için gün verdiler fakat gün cok gec benim ferritin degerım neden dusmustur lütfen cevap verırmısınız

Tahlil.com Cevabı : Zaten endoskopide bunun nedenini araştırmak için yapılan bir tahlil yöntemi.Mide ve barsak sisteminizden kaynaklanan kanamalara bağlı bir kansızlık var mı, yok mu araştırılıyor bu tahlille.