Folat 2.14 Tam Kan (Hemogram) (WBC) 7.3 sürekli ağzında aft çıkıyor sizce neden?

Ad Sonuç Folat 2.14 Tam Kan (Hemogram) (WBC) 7.3 Tam Kan (Hemogram) (NEU#) 4.9 Tam Kan (Hemogram) (NEU%) 67.4 Tam Kan (Hemogram) (BASO#) 0 Tam Kan (Hemogram) (BASO%) 0.6 Tam Kan (Hemogram) (EOS#) 0 Tam Kan (Hemogram) (EOS%) 0.6 Tam Kan (Hemogram) (LY#) 1.8 Tam Kan (Hemogram) (LY%) 24.3 Tam Kan (Hemogram) (MO#) 0.5 Tam Kan (Hemogram) (MO%) 7.1 Tam Kan (Hemogram) (RBC) 4.12 Tam Kan (Hemogram) (Hgb) 12.1 Tam Kan (Hemogram) (Hct) 35.6 Tam Kan (Hemogram) (MCV) 86.5 Tam Kan (Hemogram) (MCH) 29.5 Tam Kan (Hemogram) (MCHC) 34.1 Tam Kan (Hemogram) (RDW) 13.9 Tam Kan (Hemogram) (Plt) 235 Tam Kan (Hemogram) (MPV) 11.7 Tam Kan (Hemogram) (Pct) 0.27 Tam Kan (Hemogram) (PDW) 17.4 23 yasındayım kansızlık yanıo B12 eksikliğim var ve sürekli ağzımda aftlar cıkıyor.Halsizlik ve yorgunluk yapıyor ayrıca bu tahlilleri yeni yaptırdım bana yorumlarsanız cok teşekkür ederim..

Tahlil.com Cevabı : Folat yani folik asit değeriniz düşük,bu yönde tedavi olmalısınız