Folik asit kullanmak ne kadar doğru?

Folik asit kullanmak ne kadar doğru?Bunu doğal yollardan alsak olmaz mı?

Tahlil.com Cevabı : Doktorunuz gerek görürse ilaç olarak almalısınız.Bunun dışında gıdalarla da folik asit alınabilmektedir.Folik asit genellikle yeşil yapraklı sebzelerde, portakal suyu, baklagiller tahıl içeren gıdalar folik asit içermektedir.Muz, fasulye, brokoli, turunçgiller, yumurta, ıspanak ve pazı gibi yapraklı yeşil sebzeler, mercimek, karaciğer, bezelye, ıspanak, çilek, ton balığı, buğday tohumu ve yoğurtta folik asit bulunmaktadır.Folik asit; sağlıklı bir hamileliğe ve sağlıklı bir bebeğe katkıda bulunabilecek bir B vitaminidir. B9 vitamini olarak da bilinir. Günlük folik asit gereksinimi; kadın ve erkek için 400 mikrogram (mcg), gebelik dönemi için 600 mcg ve emzirme dönemi için ise 500 mcg’dır.