FSH 7.44 çıktı sonuç yüksek yazıyor?

FSH 7.44 çıktı sonuç yüksek yazıyor acaba ne anlama geldiğini yorumlayabilirmisiniz hamileliğe engel teşkil eder mi.

Tahlil.com Cevabı : Bir hormon testi olan FSH adet dönemiyle ilgili olarak düşebilir veya yükselebilir.Ayrıca yaş durumuna göre de değişebilir.Ancak bildirdiğiniz FSH sonucu doğurganlık çağında bir bayan için normal kabul edilebilir.