fT4 (Serbest T4) 0,45 ng/dL annemin test sonucu bu min deger 0.70 ?

fT4 (Serbest T4) 0,45 ng/dL annemin test sonucu bu min deger 0.70 diyr yane düşük olması ne alama geliyor ayrca * TSH 34. 48 µIU/mL max degeri 4.94 baya yüksek anlamları edir

Tahlil.com Cevabı : TSH değeri yüksek, hipotiroidi sorunu olabilir.Tiroid bezinde hastalık olabilir.  İleri tetkik ve tedavi için endokrinoloji bölümüne başvurunuz