Gaita mikroskopisi yapıldı.Eritrosit ve lökosit görüldü.

Gaitada eritrosit ve lökosit görüldü bende. Karın ağrılarım, makat ağrısı, dışkıyı tam atamama hissi oluyor.Bilginizi rica ediyorum.

Tahlil.com Cevabı : Eritrosit ve lökositin gaitada görülmesi,paraziter veya bakteriyel bir enfeksiyonun geçirildiğini düşündürür.Paraziter bir etken görülseydi eğer gaita tahlilinizde bu rapor edilirdi.Böyle bir bilgi olmadığına göre Gaita Kültürü anlamlı olacaktır.Kültürde bakteriyel bir etken varsa ortaya çıkar.Ayrıca parazit yönünden de gaita(dışkı) tahlilini bir daha tekrarlanmasında yarar var.İdeal olan gaitada parazit incelemesinin 3 gün arka arkaya yapılmasıdır.