Gebelik öncesi tarama testlerinde Rubella IgG pozitif (Değer 105,9 IU/ml) çıktı. Bu ne tür bir sorundur?

Gebelik öncesi tarama testlerinde Rubella IgG pozitif (Değer 105,9 IU/ml) çıktı. Bu ne tür bir sorundur? Teşekkür ederim.

Tahlil.com Cevabı : Tek başına IgG pozitifliğinin bir anlamı yok. Aktif enfeksiyon olup olmadığını Rubella Ig M testi gösterir.