Geçen hafta kan testimde betahcg değerim 289 çıktı. Sizce gebelik söz konusu olabilir mi?

Merhaba. Sat :11.08.2014 adet gün sayım ortalama 24 gün yani hesabıma göre 04.09.2014 de adet olmam gerekiyordu. Geçen hafta kan testimde betahcg değerim 289 çıktı. Sizce gebelik söz konusu olabilir mi. Teşekkürler

Tahlil.com Cevabı : Beta HCG testi sonucunuzu inceledik.Sonucunuz hamilelik lehine.Ancak tek başına bu Beta HCG değeriyle hamilelik tanısı kesin olarak koyulamaz.  Önümüzdeki günlerde yapılacak Beta HCG testi sonuçlarında da Beta HCG değerinde yükselme görülmesi ve daha önemlisi yapılacak ultrason muayenesinde de gebelik kesesinin görülmesi hamilelik tanısını koyduracaktır.   Aşağıdaki bağlantıda  bu konuda sorulmuş benzer sorular ve Beta HCG testine dair detaylı bilgiler bulunmaktadır.     BETA HCG Testine dair aradığınız tüm bilgiler, sorulmuş benzer sorular ve Tahlil.com uzmanlarının cevapları....