Ggt: 49,5 (7-32) ferritin 8,4 (13-150) Geçmişte kansızlık sorunları yaşamış biri olarak hgb 13.6 ken fer.neden düşük?

40 yaşında bayanım.Mide şikayetim var..Hemogram,sedim,tsh,t4,b12,ferritin,bun,glukoz,kreatinin ,ast,alt,alp,ggt,ldh,amilaz,lipaz,crp)istedi..Tahlil sonuçları normal değerlerde sadece ggt: 49,5 (7-32) ferritin 8,4 (13-150) Geçmişte kansızlık sorunları yaşamış biri olarak hgb 13.6 ken fer.neden düşük?

Tahlil.com Cevabı : Demir eksikliği bulgularınız var tedavi olmalısınız.Kansızlığınız yine olabilir.  GGT yüksekliğinin de bir çok nedeni olabilir.Aşağıda GGT yüksekliğine dair detaylı bilgi bulabilirsiniz.http://tahlil.com/ggt-nedir-ggt-yuksekligi-neden-gorulur