GGT 500 çıktı.

Babam hastanede yatıyor. GGT testi 500 çıktı. Çok korkuyoruz.

Tahlil.com Cevabı :

Öncelikle babanıza acil şifalar diliyoruz. GGT bir karaciğer fonksiyon testidir. Karaciğer fonksiyonlarında bozulma olduğunda bu test de yülsek çıkar. Evet babanızda GGT 500 çok yüksek bir değer. Nerdeyse normal bir insanın 10 katı miktarda GGT enzimi var babanızın kanında.

GGT yüksekliğinde ilk olarak alkole bağlı karaciğer hasasrı akla gelir. Ancak tabii ki başka nedenleri de vardir.

Aşağıdaki yazımızda GGT yüksekliğine dair çok daha detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

GGT Yüksekliği, nedenleri ve belirtileri: