: Glukoz açlık:108, tokluk:79 hemoglobin a1c:5,11 .6 haftalık gebeyim

Glukoz açlık:108, tokluk:79 hemoglobin a1c:5,11 .6 haftalık gebeyim.Doğum doktorum 108i önemsiz ancak endokrinci yüksek buldu ve diyet ile birlikte şeker ölçüm cihazıyla evde takip yapmamı istedi.Gebelik öncesi 95-97ydi hep açlık.Sizin yorumunuz nedir?

Tahlil.com Cevabı : Açlık kan şekeri yani glukoz değerinizdeki hafif yükseklik diyabet hastalığı yönünden risk altında olabileceğinizi gösteriyor.Ancak gebelikte bir miktar yükseklik de olabilir.Bir endokrinoloji doktoruna başvurmanız en doğru yaklaşım olacak.Doktorunuz gerek görürse ilave testler de isteyecektir.