Glukoz tahlilim 130 üre 48,4 normal midir?

Tahlil.com Cevabı : Hayır normal değil.Açlık kan şekeri yani glukoz değerinizdeki yükseklik diyabet hastalığı yönünden risk altında olabileceğinizi gösteriyor.Bir endokrinoloji doktoruna başvurmanız en doğru yaklaşım olacak.Doktorunuz gerek görürse ilave testler de isteyecektir.

b************* :

50 kiloyum 16 yasindayim diyetisyene gidiyorum.kan tahlili yaptirdim anoreksiya denilen hastaliga yakalanmistim test sonuclarimdan sadece üre azotu: 18.69 refans aaraligi: 17.94-5 olarak cikti bol au tuketsem iner mi bu yukseklik?

Cevap:

Evet su tğketmeniz işe yarayacaktır.Ancak diğer böbrek fonksiyon testleri ve bazı ilave tahliller ile de sonuçlarınızın incelenmesi gerekebilir.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.