.göğsü enfekteli, boğazlarda hafif kızarıklık çıktı

Eşim 20 gün önce sezeryanla doğum yaptı.38 derece ateşle doktora gittik kan tahlili sonucu beyaz küre 16000 çıktı.göğsü enfekteli, boğazlarda hafif kızarıklık çıktı.doktor vücunun iltihaplı olduğunu söylemiş. Bu değer çokmu yüksek? Ne yapmalıyız?

Tahlil.com Cevabı : Muhtemelen bakteriyel bir enfeksiyona bağlı bu değer yüksek çıkmış.Doktorunuza katılıyorum.Antibiyotik tedavisi gerekebilir.