Günümüzde yapılan tahliller eskiye oranla daha hızlı tetkik ediliyor.Güvenirligi ne kadar doğrudur?

Günümüzde yapılan tahliller eskiye oranla daha hızlı tetkik ediliyor, güvenirligi ne kadar doğrudur?

Tahlil.com Cevabı : Günümüzde modern laboratuvarlarda eksternal ve internal dediğimiz kontrol programları kullanılıyor.Yani yapılan testler uluslararası programlar ve laboratuvar içi kontrol programları ile denetleniyor.
Bu nedenle günümüzde yapılan tahlillerin güvenilirliği oldukça yüksektir.