Hamile miyim? Hormon progesteron: 12.6 beta hcg: <0.2 değerinde sonuc cikmiş.

Merhaba sabah kanda gebelik testi verdim fakat sonucu size sormak istedm hastaneye gidemedim. doktor beta hcg yanında hormon progesteron da istemiş kafam cok karıştı acaba gebe miyim yardımcı olur musunuz? hormon progesteron: 12.6 ve beta hcg: <0.2 değerinde sonuc cikmiş. Adetim en son ekim 20 de oldu bu ay gecikmiş bulunmakta endiseliyim. bu progesteron değeri internette gebelikle alakalı diyor ihtimali var mi? suan hamile miyim? Lütfen yardımcı olur musunuz teşekkürler simdiden

Tahlil.com Cevabı :

Hamile değilsiniz. Beta HCG <0.2  çıkmış. Bu da hamile olmadığınızı gösteriyor. Doktorunuz progesteron hormon testini neden istemiş buradan tahmin etmemiz mümkün değil. Ama Beta HCG <0.2 çıktıktan sonra Progesteron ister yüksek ister düşük ister de normal çıksın hiç bir anlamı yok. Progesteron gebelik tanısında kullanılan bir tahlil değildir. Gebelik öncesi veya sonrası doktorlar gerek görürler ise hormonal döngüyü takip etmek için bu testi isterler.
Kafanız karışmasın net bir şekilde hamilelik yok bu sonuçlarla.