Hamile olma ihtimalim var mıdır?

iyi günler ben daha önce bi soru sormuştum sizde test yapın demiştiniz bitki çayı adet olmuştum 4 buçuk gün sürdü bittikten 2 gün sonra test yaptım idrarda negatif hala hamile olma ihtimalim varmıdr göğüslerimdeki ağrılar ve mide bulantım devam ediyor

Tahlil.com Cevabı : Hamile olma ihtimaliniz yok enecek kadar azdır. Genellikle 28 günde bir adet kanamaları olur. Bu mekanizma zaman zaman hastalıklar, kilo değişimi, mevsim değişimi, stres ve diğer birçok faktör tarafından etkilenir ve adet zamanları değişebilir. Yılda 2 kez adet düzensizliği normal sayılabilir. Her adet gecikmesi gebelik anlamına gelmez ama üreme çağındaki ve korunmasız ilişkisi olan her kadındaki adet gecikmelerinde ilk akla gelen gebelik olasılığıdır. Beklenen adet görülmediğinde 1 hafta daha beklenmeli ve yine kanama yoksa gebelik testi yapılmalıdır.