Hamileyim kan testi yaptırdım Demir(serum)yazıyor.60-180 arasında olması gereken değer bende 32. ne yapmalıyım..

İyi akşamlar. Hamileyim kan testi yaptırdım.Birkaç değeri anlayamadım.Demir(serum)yazıyor.60-180 arasında olması gereken değer bende 32. Ama demir bağlama kapasitesi diye bir şey yazıyor.onun da 155-355 arasında olması gerekirken 365 çıkmış.Bir de lym% 15-60 arasında olması gerekirken 14,6 çıkmış.

Tahlil.com Cevabı : Demir eksikliğiniz var, doktorunuza başvurun tedavi başlanabilir..