Hastanenin e-sonuç sayfasında HIV-Combi : 728 sonucunu gördüm. W.Blot sonucu bekliyorum.

İyi akşamlar, 22, erkeğim.2 hafta önce kontrol amaçlı kan testi yaptırdım. HIV testimden reaktif sonuç alınmış. Hastanenin e-sonuç sayfasında HIV-Combi : 728 sonucunu gördüm. W.Blot sonucu bekliyorum. Son 6 ayda korunmasız ilişkim ya da viral bir enfeksiyonum yok.Yalancı + ihtimali nedir?Neden olur?

Tahlil.com Cevabı : Yalanci pozitiflik ihtimali (eğer riskli bir durumunuz yoksa) çok yüksektir..ELİSA testi tarama testidir, tanı koydurucu özelliği yoktur..