HBA1C 6,10 total kolestrol 244 LDL 161 bu durumda ben hiperglisemiye dogru gidiyor muyum?

Bir sene once HBA1C 5,8 idi reaktif hipoglisemi denildi diyet verildi su anda HBA1C 6,10 total kolestrol 244 LDL 161 bu durumda ben hiperglisemiye dogru gidiyormuyum? Su anda ilac olarak bir seneden beri Euthyrox 50 mg kullaniyorum, diyet yapiyorum ve yuruyorum.

Tahlil.com Cevabı : HBA1C değeriniz incelendiğinde normal gözüküyor.Ancak hiperglisemiye eğilimizin olup olmadığı konusunda insülin testinizi ve ağızdan glukoz tolerans testi ni de yaptırmanız yararlı olabilir.Ayrıca kolesterol değerleriniz de yüksek.Bunların da normale düşmesi gerekmekte.Bir endokrinoloji uzmanına danışmalısınız.