HBA1C testim düşük çıktı.HBA1C düşüklüğünü değerlendirir misiniz?

Merhaba. Baş, ağrısı, baş dönmesi ve sersemlik şikayetleri sonrası envai türlü test, tahlil ve MR işlemlerinden sonra kan tahlili yapıldı. Yapılan testlerde Glu - 84 (70-105), Tokluk KŞ- 75.3, CHOL-220 (120-200), LDL- 158 (30-130) ve en dikkat çeken sonuç ise HbA1C- 1.045 (4.7-6.2) Çıktı. Yorumunuz!

Tahlil.com Cevabı : HBA1C gerçekten çok düşük çıkmış, bu ne derece anlamlı, muayene ve diğer tahlil bulgularınızla bir endokrinoloji uzmanı değerlendirmeli.Yüksekliği sorun yaratır, sizde oldukça düşük çıkmış.Kolesterol ve kötü kolesterol değerlerinizde de yükseklik görülüyor.