HBV-DNA değerim >20.000.000 IU/mL çıktı. Doktorum biyopsi yapalım dedi.

HBV-DNA değerim >20.000.000 IU/mL çıktı. Doktorum biyopsi yapalım dedi. Biyopsi bu rakam değerine göre gerçekten gerekli mi? Nasıl yapılıyor? Ameliyat gibi mi? Ne kadar sürer? İlaç tedavisiyle normal değerlere düşmez mi? Daha önce hiç ilaç tedavisi uygulanmadı. Zaman zaman değerler bu şekilde yükselebilir mi? Ultrason sonuçları normal çıkmıştı.

Tahlil.com Cevabı : Sonuç olarak Hepatit B enfeksiyonu geçirmektesiniz. Buradan ancak tahlilinizi yorumlayabiliriz. HBV DNA pozitifliği kanda Hepatit B virusu olduğunu gösteriyor.Diğer soruları ve tedaviye dair bilgileri sizi takip eden doktora sormalısınız.