HEMOGLOBIN 9,4 HEMATOKRIT 28,3 MCV 69,2 MCH 22,9 YUKSEK DEGERLERIM RDW 18,6 MONOSIT 11

Merhabalar, Ben Kan vermek istediğimde değerlerimin düşük olduğunu Tam kan testi yaptırmam gerektiğini ilettiler. Yaptırdım. Normalin altında ve üstünde olan sonuçlarımı sizinle paylaşmak ve yorumunuzu almak istedim. Teşekkür ederim.DUSUK DEGERLERIMHEMOGLOBIN 9,4HEMATOKRIT 28,3MCV 69,2MCH 22,9YUKSEK DEGERLERIMRDW 18,6MONOSIT 11

Tahlil.com Cevabı : Kan değerleriniz oldukça düşük.Anemi yani kansızlık belirtileri var.Bu durumda kan vermeniz uygun değil.Neredeyse sizin almanız bile gerekli olabilir tedavi olmaz iseniz.Kansızlığınızın da muhtemelen demir eksikliği anemisi ile ilgisi olabilir.RDW değeriniz yüksek çıkmış.