Hemoglobin elekroforez testi yaptırdım. HbA2 4.9 çıktı. Bu ne anlama geliyor?

Merhaba. ben hemoglobin elektroforezi tahlili yaptırdım HbA2 4,9 çıktı ref. aralığı 0,0-3,9 ayrıca HbA 91,8 çıktı ref. aralığı ise 94-99 dur. durum hakkınd bilgi verebilir misiniz.syg

Tahlil.com Cevabı : Talasemi taşıyıcısı olabilirsiniz, hekiminiz tarafından diğer testlerinizle birlikte değerlendirilmesi gereklidir..