Hemoglobin fazlalığım var düzenli kan veriyorum. Yüksek rakımlı yerlerde halsizleşiyorum. Hemoglobin fazlalığının vücutta fiziksel ne gibi belirtileri vardır ?

 Hemoglobin fazlalığım var düzenli kan veriyorum.Buna rağmen yüksek rakımlı yerlerde halsizleşiyorum. Hemoglobin fazlalığının vücutta fiziksel ne gibi belirtileri vardır.?

Tahlil.com Cevabı : Öncelikle hemoglobin fazlalığınızın nedeni konusunda bir fikir sahibi olmak gerekli.Sigara içip içmediğiniz önemli.Sigarayı çok içen insanlarda vücut bunu telafi etmek için oksijen alış verişini artırmak için hemoglobini yükseltiyor.Böyle bir durum varsa sigarayı azaltmanızda faydalı olacaktır.