Hemogram ve biyokimya testlerinde hıv virüsü tespit edilebilirmi ?

selamlar..normal olarak yapılan hemogram ve biyokimya testlerinde hıv virüsü tespit edilebilirmi yada bu testlerde bir şeylerin ters gittiği fark edilebilirmi

Tahlil.com Cevabı : HIV virusu, genel testlerden anlaşılmaz.Tanı için, ilk aşamada ELİSA yöntemiyle yapılan testler uygulanmalıdır.