Hepatit B taşıyıcısı olduğumu yeni öğrendim. Ne yapabilirim?

Merhaba, hepatit b taşıyıcısı olduğumu yeni öğrendim. Genetik değil, ne zaman veya nereden bulaştığını öğrenmemin herhangi bir yolu yok mudur? Uzun süredir taşıdığım için kronik teşhisi kondu fakat zamanını nasıl öğrenebilirim?

Tahlil.com Cevabı : Genetik bir hastalık değildir, ne zaman bulaştığından ziyade takibi ve karaciğerde bir sorun oluşturup oluşturmadığı önemlidir, enfeksiyon hastalıkları tarafından takip edilmenizi öneririz..

b******** :

annem 50 yasında uzun sredır hepatıt b tasıyıcısı hbv-dna(real-tıme prc) testı sonucu 3.99+1 (1IU/ml 5.82 kopya /ml negatııf<20 rca etsem yorumlarmısınz

Cevap:

Daha önceki değerleri ve karaciğer testlerinin birlikte değerlendirilmesi gereklidir..

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.