HgA1C tahlilim 5,7 çıktı.İnternetten araştırdım normal ama doktorum riskli olabilir dedi.

Tahlil.com Cevabı : Son bilimsel yayınlar , HgA1C değeri 5,7 ve üstü olduğunda da tedbiren diabet ve insülin direnci yönünden ilave tahliller yapılması yönünde.
Bir endokrinoloji uzmanına danışmanızı öneririm.Bununla birlikte açlık kan şekeri değerinizin de değerlendirilmesi anlamlı olacaktır.