Hgb 18,4 hct 52,1mch33,8 mchc 36,2 diger degerler normal düzeyde ve son olarak kan vermek için gittigim kızılayda kan yogunlugu 19,2 çıktı?

hgb 18,4 hct 52,1mch33,8 mchc 36,2 diger degerler normal düzeyde ve son olarak kan vermek için gittigim kızılayda kan yogunlugu 19,2 çıktı ve almadılar ve sürekli olarak endişe ve kaygı durumları söz konusu bu durum psikolojik olarak beni zor durumlarda bırakıyor sebebını bununla alakalı oldugunu sö

Tahlil.com Cevabı : Kan fazlalığı var sonuçlarınızda, bazı değerleriniz yüksek çıkmış.Kan fazlalığı denilen olay, RBC, HCT,HGB gibi kansayımında yapılan değerlerin yüksek çıkmasıdır.Yüksek rakımlı bölgelerde yaşayanlarda, sigara içenlerde bu durum olabilir.Hayati tehlike taşıyan bir durum değildir.Düzenli aralıklarla dahiliye bölümünde kontrollerinizi sürdürüp belirli aralıklarla da kan vermeniz gerekebilir.