Hgb 8.8 ferritin 5 B12 231 çıktı.venofer tedavisimi görmeliyim.38 yaşındayım.

hgb 8.8 ferritin 5 B12 231 çıktı.venofer tedavisimi görmeliyim.38 yaşındayım.

Tahlil.com Cevabı : Demir eksikliğinde öncelikle nedeni araştırılmalı(mide, gaita, idrar testleri, vb) sonrasında ilk verilecek tedavi ağızdan ilaç tedavisi olmalıdır, demir iğneleri allerjik reaksiyonlar,vb yaptığından hastane dışında tercih edilmemelidir..