Hgb 9.02 ve Demir 16 çıktı. Sorun var mı?

Merhaba bir buçuk ay önce kansızkık için Dr gittim hgb 9.02 ve Demir 16 imiş. ( bir önceki ay) tekrar Dr gittim tahlilleri tekrar yaptırdım biraz anormal geldi. Hgb değeri 10.4 yükselmiş. Demir ise 191 e fırlamış(referans aralığı 145) acaba normal mi? Yoksa başka bi hastalık olabilir mi? Teşekkürlr

Tahlil.com Cevabı : Demir tedavisi ile hemoglobin değeriniz yükselmeye başlamış, tedavinize devam etmenizi öneririz..