Hipertrioid hastasıym 5 aydır 50mg gunde 1 tablet Propycil kullanıyorm.Son tahlil sonuclarm TSH:0.0025 Serbest T4:1,15 Anti TPO:2,98 tahlillerime gore hamililek

Hipertrioid hastasıym 5 aydır 50mg gunde 1 tablet Propycil kullanıyorm.Son tahlil sonuclarm TSH:0.0025 Serbest T4:1,15 Anti TPO:2,98 tahlillerime gore hamililek düşünmemde sakınca varmı yoksa biraz daha beklemelimiyim? Ilacın dozunu azaltabilirmiyim?

Tahlil.com Cevabı : Bir tiroid bezi tahlili olan TSH hormonu değeri düşük çıkmış.TSH düşüklüğü normal değildir. Tiroid bezi fazla çalışıyor olabilir.İleri tetkik ve muayene amaçlı olarak Endokrinoloji bölümüne başvurunuz.Hamilelik yönünden size gerekli önerilerde bulunacaktır.TSH testi ve hangi durumlarda düşük çıktığına dair aşağıdaki yazımızda detaylı bilgi bulabilirsiniz.Tiroid Testleri,