TSH 4,13 Serbest T4 1,51 Anti-TPO 5,42 Anti Tg 10 çıktı. TSH biraz sınırda değil mi? Ne anlama geliyor?

 TSH 4,13Serbest T4 1,51Anti-TPO 5,42Anti Tg 10 çıktı. TSH biraz sınırda değil mi? Ne anlama geliyor?

Tahlil.com Cevabı : Subklinik yani hafif hipotiroidi demektir. Tiroid otoantikorlarınız (AntiTG-AntiTPO) normal olduğuna göre sebep iyot yetersizliği gibi görülüyor. Bir de tiroid usg yapılmasını öneririm