Hipertroid tanısı kondu bu konuda ameliyat yada ilaç tedavisi uygulanabilir mi

iyi günler eşim aşırı terleme nedeniyle endokrin doktoruna başvurdu. 29 yaşında tsh değeri (0,34-5,6)0,28 çıktı ultrosonda nodülü tesbit edildi. hipertroid tanısı kondu bu konuda ameliyat yada ilaç tedavisi uygulanabilir mi ne yapmalıyız? zehirli guatr olabilir mi?

Tahlil.com Cevabı : Endokrinoloji uzmanına başvurmanızı ve tedavi olmanızı öneririz..Nodülün araştırılması gereklidir.