HIV Bulaşmasının oranı nedir içtenlikle cevaplayın?

İyi gunler, ben şüpheli bir iliskiye girdim, iliskiden 4 gun sonra test yaptrdm. Tabi biliyorum bu test geçerli değil ama asıl sormak istediğim benim bu şüpheli kadınla ilişki m 3 dk pen*simin vajinaya girme durumu oldu ne benden ne de ondan herhangi bir sıvı gelmedi yani o orgazm falan olmadı , ama yine de korkmuyorum acaba tüm bu olanlara rağmen hiv virüsü bulaşır mı? Bulaşmasının oranı nedir içtenlikle cevaplayn çünkü uykularm kaçıyor psikolojik olarak çökmüş durumdaym lütfen bir çözüm önerin

Tahlil.com Cevabı :

Şüpheli ve korunmasız cinsel ilişki sonrası HIV enfeksiyonuna yakalanacağı şüphesi ve endişesiyle HIV testi yaptıran veya yaptırmak isteyen bir çok Tahlil.com okurundan benzer sorular geliyor.

Tahlil yorumlayan sitemizde sürekli yaptığımız bir uyarıyı tektar hatırlatmakta fayda görüyoruz .
HIV şüphesi nedeniyle asla  kendi başınıza test yaptırmayın.Gereksiz yere özel laboratuvarlara para harcayarak masrafa girmeyin ve vakit kaybına uğramayın.

Şüpheli bir durumunuz varsa bir enfeksiyon hastalıkları uzmanına başvurun  ve muayene sonrası gereken tahlilleri onun kontrolünde yaptırın.
Aşağıdaki yazımızda şüpheli ilişki sonrası hangi HIV testinin ne zaman yapılacağına dair gerekli bilgileri bulabilirsiniz.