HIV testi pozitif çıktı.HIV pozitifliği için nereye başvurmalıyım?

 Hocam benim sonuçlarım pozitif çıktı 1.eclıa hıv 1/2 ıgG +p24 ag- roche sonuc pozitif hasta değeri 302,2 cut-off negatif <1.00 S/co 2. Elfa hıv duo ultra vıdas sonuc hıv 1/2 ab pozitif hasta degeri 21.66 cut-off negatif <0.25 T.V. Ne yapmam gerek nereye baş vurmalıyım bana yardımcı olurmusunuz...

Tahlil.com Cevabı : HIV testi sonucun pozitif çıkmış ancak hemen panik olma bir de doğrulama testleri ile bunun doğrulanması gerekiyor.Bir devlet veya üniversite hastanesinin Enfeksiyon Hastalıkları bölümüne başvur biran önce.

k********* :

Hocam merhaba devlet hastanesinde yapılan anti hıv testinde sonuç kısımlarında hiç bir şey yazmıyor ancak &lt;0,9 NonReac kısmının sonuç bölümünde yıldız işareti var. gittiğim hastaneden western blood testi yapıldı sonuç 1-15 gün belli olurmuş psikolojim çok bozuldu bazı belirtiler de var gibi napmal

Cevap:

Anlaşılan HIV testin pozitif çıkmış, bunu da doğrulamak için doktor Western Blot testi istemiş.Umarız Western Blot testiniz negatif çıkar.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.