HLA B27 pozitif çıktı. Babam zaten ankilozan spondilit hastası

17 yasındayim 4 ay once yaptirdigim sonuclarda rf 77 cikti. ve hb27 pozitif cikti.babam. zaten ankilozan spondilit hastasi yeniden tahlil yaptirdim rf 52 cikti.bu neyi gosterir ve rf degerini nasil dusurebilirim d

Tahlil.com Cevabı : Bir romatoloji uzmanına muayene olmalısınız.